Stopy, a wraz z nimi podudzia, to narządy utrzymujące całe nasze ciało w pozycji stojącej oraz odpowiedzialne za przemieszczanie się - pełnią funkcje podporowo-nośne i lokomotoryczne. Sprawia to, że są one szczególnie narażone na kontuzje i przeciążenia. Mimo to te części ciała (a zwłaszcza stopy) są bardzo często pomijane lub wręcz zaniedbywane na co dzień. Noszenie nieprawidłowo skonstruowanego obuwia, nadmierna lub niewystarczająca aktywność fizyczna, unieruchomienie kończyn czy nawet narażenie na urazy mechaniczne – to wszystko zagraża zdrowiu stóp i podudzi, a towarzyszy niemal każdemu z nas. Dopiero gdy dojdzie do kontuzji czy przeciążenia, pojawi się ból i/lub napięcie, wówczas szukamy pomocy i ulgi.

Taką właśnie pomoc i ulgę może przynieść PD Foot Therapist. Sprzęt ten składa się z klina służącego do rozciągania stopy oraz łydki i mini rollera, który stanowi trzon konstrukcji. Otrzymujesz w praktyce dwa narzędzia do masażu, które pozwolą wykonać cały szereg zabiegów.

Przykładowe zastosowanie:
  • Rolowanie stopy – umieść roller na podłodze i roluj stopą do przodu i do tyłu. Taka czynność pozwala wyszukać i rozmasować napięcia kluczowych mięśni stopy.
  • Rolowanie mięśnia trójgłowego łydki – najczęściej napięcie w łydce pojawia się na jej środku. Delikatny ucisk łydką na wałek z rolowaniem tego rejonu pozwala zredukować napięcie.
  • Masaż funkcyjny - punktowe dociskanie łydki na klinie z odwodzeniem stopy i poruszaniem palcami – wykonanie w różnych punktach z różną intensywnością pozwoli rozluźnić cały rejon podudzie-stopa.
  • Wydłużanie mięśni podeszwy, ścięgna Achillesa i łydki – wystarczy oprzeć stopę bolesną częścią na klinie i naciągnąć piętę ku dołowi. Sam kształt urządzenia bardzo uefektywnia proces wydłużania mięśni oraz umożliwia wykonanie silnego masażu.
PD Foot Therapist jest także świetnym narzędziem aby szybko i bezpiecznie poprawić zakresy ruchu stawów: skokowego, lisfranca, choparta, śródstopno-paliczkowych i międzypaliczkowych. Regularna praca z tym sprzętem wspiera także leczenie haluksów i ostrogi piętowej.

Kolejną zaletą PD Foot Therapist jest jego wykonanie – ultralekkie tworzywo umożliwia łatwość transportu i pracę ze sprzętem w dowolnym miejscu i czasie, natomiast jego niezwykła wytrzymałość pozwala na uciskanie dużą masą bez nadmiernych odkształceń.

Podsumowując, PD Foot Therapist to remedium na niemal każdy problem stopy i mięśni grupy tylnej podudzia. Jest odpowiedzią na trudności w znalezieniu terapii przynoszącej ulgę tym rejonom ciała. Warto zapoznać się z jego korzyściami i wdrożyć pracę z nim do swojej rutyny.