Praca przy biurku może przynieść wiele wyzwań dla zdrowia, w tym bóle pleców, sztywność karku i ogólny stres. Jednym ze sposobów na łagodzenie tych dolegliwości jest stosowanie prostych technik automasażu w trakcie pracy. Nie tylko pomogą one złagodzić napięcie, ale także poprawią Twoje samopoczucie i efektywność. Oto kilka propozycji, które możesz wypróbować:

Automasaż karku i ramion
Masaż szyi: Delikatnie ściskaj mięśnie szyi dłońmi, unosząc i opuszczając je kilka razy. Unikaj naciskania na kręgosłup szyjny.
Masaż ramion: Wykorzystaj pięść lub dłoń, aby delikatnie uciskać i rozluźniać mięśnie ramion, przesuwając się od góry ramion w dół. Możesz też wykorzystać do tego przyrząd do masażu. Nasze propozycje, które dobrze się do tego sprawdzą to PD Grzybek lub PD Diament.

Automasaż dłoni
Tarcie dłoni: Rozgrzej dłonie, pocierając je o siebie, a następnie delikatnie rozcieraj dłonie palcami w dół i w górę.
Masaż stawów palców: Rozciągnij i masuj palce pojedynczo, zwracając szczególną uwagę na stawy.

Automasaż pleców
Masaż kręgosłupa: Korzystając z pięści lub specjalnego przyrządu do masażu, delikatnie przesuwaj się wzdłuż kręgosłupa, zwracając uwagę na obszary, które wymagają uwolnienia napięcia.

Automasaż nogi
Masaż łydek: Użyj dłoni lub rolki do masażu, aby masować łydki od kostek do kolan.
Masaż stóp: Zetrzyj stopę lub korzystaj z piłki tenisowej do masażu, aby złagodzić napięcie w stopach.
Więcej o autoterapii stóp w jednym z naszych poprzednich artykułów. 
Do tych masaży idealnie sprawdzi się PD Foot Therapist. 

Warto przeprowadzać automasaż regularnie, zwłaszcza w trakcie długiego dnia pracy przy biurku. Nie tylko pomoże to złagodzić napięcie mięśniowe, ale także poprawi Twoje samopoczucie i koncentrację. Pamiętaj, że to tylko kilka opcji, a automasaż można dostosować do własnych preferencji i potrzeb. Ważne jest również, aby nie wywierać nadmiernego nacisku i słuchać swojego ciała, aby uniknąć kontuzji. Automasaż w pracy może być skutecznym narzędziem do poprawy Twojego zdrowia i komfortu w trakcie długich godzin spędzonych przy biurku.